Informace o nás

Vše začalo pořízením Jonáška tohoto úžasného plemene pro mladší dceru. Tak mě okouzlil svoji stále milou náladou, inteligencí, lehkou cvičitelností, chutí spolupracovat a velkou láskou k lidem, že jsem hned věděla že nezůstanu jen u jednoho pejska. Začala jsem se věnovat jejich chovu a pořídila si fenečku Sárinku.

     Jinak naši pejsci se  pohybují volně jak po celé velké zahradě, tak i v bytě. Momentálně bydlíme na okraji Hranic v bytě, kde se ale zdržujeme jen v nutných případech, než se přestěhujeme. I tak máme hned kousek už louky a lesy, rybníky, které využíváme když tam momentálně jsme. Tak jsou zvyklí i na život a zvuky spojené se životem v bytě. Není pravdou to, že když je to velké plemeno tak nemůže být v bytě. Pokud jim věnujete čas pro jejich potřeby, tak jsou nejšťastnější když mohou být pouze ve vaší přítomnosti a ani o nich nevíte. Jinak trávíme převážně 13km od Hranic ve Skaličce, kde jsme koupili starší domek s velkou zahradou a k dispozici jsou nám tedy okolní louky, lesy, rybníky, řeka Bečva. Snažíme se toto také přispůsobovat našemu chovu. Toto jsou ideální podmínky pro život našich labradorů, protože tohle vše milují a je na nich vidět jak jsou šťastni, když jsou stále v kontaktu s naší lidskou smečkou. Mají tedy zkušenosti se vším. Noci tráví vždy uvnitř domu a hlavně jsou šťastní, když mi mohou být pořád za "zadkem" :-))

           Od začátku výchovy mého 1. labradora a dále v chovu se věnuji práci s našimi labíky, na vycházky, výchovu pomocí zábavných her, pamlsků a mazlení. Dříve se zaměřovali v chovu retrieverů především na pracovní využití a měly větší váhu spíše výkony psa jako pomocníka při myslivosti, ale dnešní trend v chovu psů si mimo to žádá i psa všestranného,  a klade vysoké nároky na jeho zdraví, výkonnost i exteriér. Vždy však pro nás bude důležité, zda štěňátka z naší chs žijí trvale ve svých rodinách jako uznávaný a milovaný člen.

Pár vět k zamyšlení:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Retrieveři jsou velmi přátelská kontaktní stvoření  a touží být stále při vás .V chovu psů platí, že je nejdříve třeba investovat / do kvalitní stravy, ošetření, čas ke hrám a výcviku.../ a teprve potom lze očekávat, že se někteří jedinci uplatní v dalším chovu. Psi by měli být nejdřív především kamarádi a společníci, ne zdroj financí pro své pány.  Nekupujte štěňátko jen ze soucitu, pokud se vám u chovatele nelíbí, pejsci nepůsobí spokojeně, prostředí není čisté, chovatel vám nechce ukázat svoje ostatní psy? Tísní se štěňátka v promočeném kotci nebo se bojí vaší pozornosti? Jeďte jinam! Nepodporujte svými penězi další množení. Není možné psy jen nakrmit a uklidit po nich, ale dopřát jim radostný naplněný život, by mělo být povinností každého majitele. Psi si nás vybrat nemůžou, takže jedni mají štěstí, jiní bohužel ne...

Retriever je nejšťastnější po boku své rodiny, chce mít život naplněný nějakým posláním - milovaného kamaráda a parťáka pro hry, pomocníka při myslivosti, asistenčního pomocníka, průvodce nevidomých ...

Retriever se rád naučí pro své lidi cokoliv, jen nechce žít sám uzavřený v kotci!!

 

 

 

 

 

 

 

 

© 2009 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode